Top oynamak

Haziran 22nd, 2013

35437108 1 s Top oynamakBir gün arkadaşlarla karar verdik ve yurdun önündeki sokakta top oynamaya indik. Mahalledekiler de bizim indiğimizi görünce çocuklarının sokağa çıkmalarına izin verdiler her zaman yaptıkları gibi. Çocuklar aşağı indiklerinde ablalık yapıyorduk onlara. Bizim tanıştığımız çocuklar gelirken bir tanesinin yanında misafir bir çocuk daha vardı. Çocuğun giydiği ayakkabı nıke marka, giydiği t-shirt de new balance markaydı. Ufacık çocuk baştan aşağı marka giymişti. Kızlarla göz göze geldik bir an ve ben onlara “galiba zengin bir misafir” dedim. Onlar da bunu onayladılar ve gülmeye başladık.

Biz oynamaya devam ederken ufak misafirimizin annesi camdan oğluna bakıyordu. Onu kaçıracağımızı falan sandı galiba. İki dakika da bir pencereden bakıyordu. Sonra bizim yan komşumuz bize biraz dikkatli olmamızı rica etti çocuğa karşı.

Biz de tamam deyip devam ettik oyuna. Bir süre sonra çocuğun annesi spor ayakkabılarını giymiş yanımıza gelmişti. Bizimle top oynamak istediğini söyledi. Önce bir an şaşırdık ama daha sonradan onu da aramıza aldık ve oyuna yeniden başladık. Dikkat ettim de kadın da bir marka yığınıydı. adidas ayakkabı giymiş ve oğlunun giydiğiyle aynı marka kazak giymişti. Aslında böyle şeylere şaşırmazdım ama oğluyla uyumlu giyinmeye özen göstermesi beni şaşırtmıştı.

Arkadaşlarım da bir yandan oyun oynuyor bir yandan benim gibi kadını inceliyordu. Kadın yanımızdan gittiğinde elimizde baya bir dedikodu malzemesi vardı.

Leave a comment | Trackback

Bir Cevap Yazın

« »